Cukkinis lasagne

HOZZÁVALÓK:
2 dbcukkini (kb 400g-os)
1 fejvöröshagyma
2-3 ekolívaolaj
2 gerezdfokhagyma
400 gdarált hús
40 gsűrített paradicsom
500 mlpasszírozott paradicsom
1 tk
1/4 tkbors
1-2 ekcukor
2 tkbolognese fűszer (olaszos fűszerkeverék)
2 ekaprított petrezselyem
1 ekaprított bazsalikom
250 gricotta
1 dbtojás
reszelt mozzarella
reszelt parmezán
ELKÉSZÍTÉS: A cukkinit zöldséggyalun szeletekre vágtam. Sütőpapíros tepsin egymás mellé fektettem a cukkini szeleteket, majd 190 fokos sütőben (alsó/felső sütéssel) addig sütöttem őket, amíg szép színt kaptak. Így szerintem finomabb is a cukkini, valamint nem ereszt annyi vizet a lasagne-ban.

Eközben egy kisebb fej aprított hagymát olíva olajon két gerezd zúzott fokhagyma társaságában megpirítottam.
Hozzáadtam a darált húst (ízlés szerint lehet sertés, marha, vagy szárnyas is), amit aztán a hagymával morzsásra sütöttem.
Hozzá adtam a sűrített paradicsomot, majd miután összesültek, ráöntöttem a passzírozott paradicsomot is. Fűszereztem sóval, borssal, cukorral, bolognese fűszerrel (ennek hiányában szárított bazsalikom és olasz fűszerkeverék is jó).
Kb. fél órát főztem, hogy sűrű legyen a szósz. Az utolsó 5 percben belekevertem két evőkanál aprított petrezselymet és egy evőkanál aprított, friss bazsalikomot is.

A ricottat egy külön tálkában összekevertem egy nyers tojással.

Egy 30X20 cm-es tűzálló tál aljára pár kanál paradicsomos szószt öntöttem, majd a cukkini szeletek egyharmadával befedtem a tál alját.
Erre kentem a ricotta felét, majd megszórtam reszelt mozzarellával és parmezánnal (ízlés szerint, én kb. 200 g sajtot használtam fel összesen).
Erre kerül a húsos szósz fele, megint cukkini, a maradék ricotta, a sajtok, majd a maradék bolognai szósz, cukkini és a maradék reszelt sajtok.

A cukkinis lasagnet 190 fokos sütőben kb. fél óra alatt szép aranyszínűre sütöttem.
Hagytam kicsit hűlni, mielőtt szeleteltem.