Epres-zseléhabos sütemény

HOZZÁVALÓK:A tésztához:
5 dbtojás
18 dkgcukor
20 dkgliszt
6 ekolaj
1 dbcitrom reszelt héja
1/2 dltej
1 kksütőpor
15 dkgeper
A krémhez:
1 csepres zselé
3 dlforróvíz
2 dlHulala habtejszín
cukor (ízlés szerint)
30-40 dkgeper
ELKÉSZÍTÉS: Az egész tojásokat a cukorral addig keverem, míg egész világos és habos állagú nem lesz. Kb. 5 percig.
Hozzáreszelem a citromhéjat és belenyomom a citrom levét. Beleszórom a sütőporral elkevert lisztet, a tejet, és végül az olajat. Egy sütőpapírral bélelt nagyobb tepsibe öntöm.
Felszeletelt epret szórok rá, és 180 °C-os sütőben megsütöm. Ha kihűlt függőlegesen kettévágom.

A tortazseléhez forrásban lévő vizet öntök, és addig kevergetem, míg a zselatinszemcsék teljesen feloldódnak. Hagyom hűlni.
Legjobb betenni a hűtőbe, de figyelni kell, hogy ne szilárduljon meg. Ha már sűrűn folyós, óvatosan a közben habbá vert tejszínhez keverem. Apróra vágott epret is adok hozzá, majd a két epres piskótalap közé töltöm.

Megjegyzés:
Többféle tortazselét is lehet kapni. Van a kis zacskós, ami majdnem akkora, mint a sütőpor, meg a nagy, ami nagyobb egy kicsit, mint a pudingpor. Ezzel az utóbbival készítettem. A zacskón 0,5 l vizet ír hozzá, de én csak 3 dl vízzel kevertem össze. Így a tejszínnel együtt volt meg a 0,5 l folyadék. Az állaga meg egyszerűen fantasztikus, jól vágható, kemény habzselé lett. A víz egy része helyett tehetünk hozzá turmixolt epret, bár így is nagyon finom eper ízű hab/krém lett belőle. Mivel az epres piskóta már magában is finom volt, egy részét már kihűlés előtt elcsenték, így a krém magasabb lett, mintha a teljes lapot töltöttem volna meg.
Alíz
Alíz

Szeretek főzni és sütni. 13 éves korom óta az egyik legkedveltebb elfoglaltságom. Gyűjtöm a recepteket, a szakácskönyveket, a gasztronómiai újságokat, illetve csak gyűjtöttem, mert addig volt ez igazán érdekes, amikor még csak ritkán lehetett hozzájutni. Ha valahol eszem valami finomat, igyekszem otthon rekonstruálni, többnyire sikerrel, vagy lesz egy vadonatúj receptem. Egyre több a saját kreáció. Az ötleteimet kis cetlikre írogatom, és néha egyet-egyet megvalósítok belőle. Egy jó étel elkészítése öröm akkor is, amikor készül, és még nagyobb, amikor elismerően nyilatkoznak az eredményről.